System do obsługi zgłoszeń
sygnalistów

Spełnij obowiązek i ochroń swoją firmę, wdrażając sprawdzone narzędzie dla sygnalistów!

Kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, muszą wdrożyć postanowienia Dyrektywy o ochronie sygnalistów.

W związku z nowymi przepisami, wiele polskich firm powinno podjąć odpowiednie działania i wdrożyć nowe procedury związane ze zgłaszaniem nieprawidłowości. Organizacje, które są zobligowane do podjęcia działań, a nie dostosują się do tych wymogów, będą musiały liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Bezpieczeństwo

WhistBoard to narzędzie do obsługi zgłoszeń sygnalistów, w którym przekazanie zgłoszenia anonimowego nie wymaga od sygnalisty rejestrowania się w serwisie ani pozostawiania jakichkolwiek danych kontaktowych.

Obsługa całego procesu zgłoszeń nieprawidłowości

System zgłaszania nieprawidłowości WhistBoard pozwala na zarządzanie zgłoszeniami i podjęcie odpowiednich działań/ wyznaczenie osób odpowiedzialnych, co znacznie skraca czas reakcji na zgłoszenie.

Szybkość wdrożenia

WhistBoard działa w chmurze, a dostęp do niego odbywa się poprzez przeglądarkę. Dzięki temu przy wdrożeniu nie jest konieczne angażowanie wewnętrznego działu IT organizacji.

system do obsługi zgłoszeń sygnalistów

Dlaczego warto wdrożyć system
do zgłaszania nieprawidłowości WhistBoard?

WB_skriny

WhistBoard to przede wszystkim:

01
Prostota obsługi

Łatwość zgłaszania nieprawidłowości dla sygnalistów to większe bezpieczeństwo dla firmy i możliwość szybkiej reakcji w razie sytuacji zagrażających Twojemu biznesowi.

02
Anonimowość zgłoszeń sygnalistów

System pozwala na anonimową (bądź jawną, jeśli sygnalista wyrazi taką wolę) wysyłkę zgłoszeń o nieprawidłowościach od sygnalistów w firmie – zarówno pracownikom, jak i interesariuszom.

03
Elastyczność

Twoja firma ma wprowadzone specjalne wytyczne dotyczące zewnętrznych narzędzi IT? Potrzebujesz narzędzia obsługującego wiele języków? Oprócz narzędzia interesuje Cię także doradztwo prawne w zakresie whistloblowing/ compliance? Skontaktuj się z nami, wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów!

O twórcach systemu dla sygnalistów Whistboard

IT i Prawo
we wspólnym celu

WhistBoard to efekt pracy dwóch organizacji:

Deviniti – software house, który odpowiada za część programistyczną projektu oraz project management.

Olesiński i Wspólnicy – firma doradcza, która zasiliła projekt wiedzą prawną i swoim wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu organizacji w zapewnieniu zgodności działalności z prawem (compliance).

deviniti
deviniti

Sygnaliści - najnowsze artykuły

procedura zgłaszania nieprawidłowości - konsultowanie
system dla sygnalistów

Nałożone na Polskę kary za brak uregulowania tematu sygnalistów są wyraźną motywacją do działania dla ustawodawcy. Zgodnie z zapowiedziami, polskie…

Prace legislacyjne nad ustawą o ochronie sygnalistów przyspieszyły. Mamy projekt rządowy skierowany do prac sejmowych, a w nim kolejne niedociągnięcia.…

Prace nad ustawą o sygnalistach przyspieszyły. Na początku marca 2024 roku pojawił się jej kolejny projekt, który przygotowano w efekcie…

DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ na temat sygnalistów

Cykl podcastów "Czas na compliance"

Zachęcamy do zapoznania się z cyklem podcastów, które pomogą przedsiębiorcom w spełnianiu wymogów związanych z „byciem compliant” oraz tych wynikających z tzw. Dyrektywy whistleblowingowej.

Czas-na-compliance_WB.png
Porozmawiajmy
o systemie do obsługi sygnalistów
w Twojej firmie